Zapraszamy do kontaktu lepszadieta@gmail.com

Lepsza Dieta Dieta WEGE

Dla Kogo?

Dieta wegetariańska jest stworzona specjalnie dla osób, które ze swojego jadłospisu wykluczyły mięso i jego przetwory, ryby oraz owoce morza ale spożywają nabiał, jaja i miód. Dieta jest odpowiednio zbilansowana, bogata w produkty zawierające duże ilości pełnowartościowego białka pochodzenia odzwierzęcego co jest bardzo ważne aby zapobiec niedoborom podczas stosowania diety wegetariańskiej.

Podstawowe cechy diety

Ważną cechą tej diety jest zapewnienie odpowiednich proporcji składników, które składają się na posiłki zjadane w ciągu dnia.

Bazą diety wegetariańskiej są warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, chudy nabiał, nasiona roślin strączkowych oraz zdrowe tłuszcze takie jak oliwa z oliwek, orzechy, nasiona i awokado. Wybierając posiłki cateringu dietetycznego zmniejsza się ryzyko niedoborów witamin i składników mineralnych oraz białka, które często występują przy stosowaniu nieodpowiednio zbilansowanej diety.

Co zyskujesz stosując dietę wegetariańską?

W wielu badaniach wykazano, że dieta wegetariańska obniża stężenie cholesterolu w surowicy krwi, obniża ciśnienie tętnicze, zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, chorób układu krążenia czy cukrzycy typu 2. Stosując dietę wegetariańską możemy również pozbyć się zbędnych kilogramów.

Cechy: urozmaicona, zbilansowana, apetyczna (atrakcyjnie zestawiona kolorystycznie), zgodna z zasadami zdrowego żywienia, racjonalna

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Lepsza Dieta - Catering dietetyczny. Projekt i wykonanie: Hedea.pl