Zapraszamy do kontaktu lepszadieta@gmail.com

Lepsza Dieta Dieta STANDARD

Dla Kogo?

Dieta standard jest najlepszym i najbardziej naturalnym wyborem dla większości zdrowych osób, dla których ważne jest codzienne zapewnienie sobie smacznych, pełnowartościowych i sycących posiłków. Opracowując ten rodzaj diety przykładamy dużą uwagę do zachowania równowagi między wszystkimi składnikami odżywczymi bez wykluczania jakichkolwiek rodzajów żywności.

Podstawowe cechy diety

Ważną cechą tej diety jest zapewnienie odpowiednich proporcji składników, które składają się na posiłki zjadane w ciągu dnia.

Bazą diety standard są warzywa i owoce, które powinny stanowić minimum połowę składników w każdym posiłku. Jednakże nie można zapomnieć o pozostałych produktach tj. zbożach, przetworach mlecznych, białku roślinnym i zwierzęcym oraz kwasach tłuszczowych i węglowodanach. Nie istnieje jeden produkt, który zawierałby w sobie wszystkie wymienione składniki i był gwarancją przyswojenia ich przez ludzki organizm. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie różnych grup produktów, odpowiednie ich łączenie, zastosowanie obróbki termicznej pozwalającej zachować wartości odżywcze tak żeby na talerzu znalazła się porcja zaspokajająca Twoje potrzeby odżywcze.

Wybierając posiłki cateringu dietetycznego zmniejsza się ryzyko popełnienia w tym obszarze błędów.

Co zyskujesz stosując dietę standard?

Dieta ta pozwala z jednej strony utrzymać właściwe funkcjonowanie organizmu i jego zdrowie a także utrzymać optymalną dla wieku i płci masę ciała. Jednak wiele osób poszukuje takiego rozwiązania w celu pozbycia się zbędnych kilogramów bądź zmniejszenia ryzyka otyłości.

Faktycznie, ten rodzaj diety zakłada zapewnienie odpowiedniej liczby kalorii, dostosowanej do dziennego zapotrzebowania energetycznego. A to bezpośrednio wpływa w dłuższej perspektywie na masę ciała a także staje się profilaktyką w chorobach układu krwionośnego, nerwowego, kostnego czy nowotworach.

Cechy: urozmaicona, smaczna, apetyczna (atrakcyjnie zestawiona kolorystycznie), zgodna z zasadami zdrowego żywienia, racjonalna, zbilansowana

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Lepsza Dieta - Catering dietetyczny. Projekt i wykonanie: Hedea.pl