Zapraszamy do kontaktu lepszadieta@gmail.com

Lepsza Dieta Dieta LEKKOSTRAWNA

Dla Kogo?

Dieta przeznaczona jest dla osób cierpiących na schorzenia układu pokarmowego, osób straszych lub po operacjach lub osób, które źle reagują na niektóre składniki diety np. błonnik, produkty wzdymające.

Podstawowe cechy diety

Dieta lekkostrawna jest prostą modyfikacją diety standard z wykluczeniem produktów i potraw ciężkostrawnych, zawierające duże ilości błonnika, wzdymające, zawierające duże ilości tłuszczu oraz ostre przyprawy. Podczas sporządzania potraw dobieramy odpowiednie techniki kulinarne takie jak: duszenie, gotowanie na parze, pieczenie w rękawie, gotowanie w wodzie. W diecie ograniczone są takie produkty jak: pieczywo żytnie, razowe, kasze i makaronowy pełnoziarniste, tłuste mięsa i ryby, warzywa kapustne, cebula, czosnek, owoce suszone i niedojrzałe, nasiona roślin strączkowych. Dodatkowo na diecie lekkostrawnej możemy zgubić dodatkowe kilogramy i czuć się lekko i zdrowo.

Co zyskujesz stosując dietę lekkostrawną?

Wybór diety lekkostrawnej lub lekkostrawnej z modyfikacjami np. wątrobowa, żołądkowa, niskobiałkowa zależeć będzie od występujących chorób i dolegliwości związanych z układem pokarmowym. Odpowiednio dobrana dieta pomoże w leczeniu, zmniejszy ból i dyskomfort osób chorych.

Cechy: lekka, lecznicza, apetyczna, urozmaicona, odchudzająca

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Lepsza Dieta - Catering dietetyczny. Projekt i wykonanie: Hedea.pl