Zapraszamy do kontaktu lepszadieta@gmail.com

Dieta lecznicza Detox SOKOWY

Dla Kogo

Dieta przeznaczona jest dla osób które chcą oczyścić organizm z toksyn.

Dieta sokowa nie jest odpowiednia dla wszystkich. Nie powinny jej stosować przede wszystkim osoby cierpiące na:

  • choroby przewlekłe, na przykład nerek i wątroby,
  • zaburzenia tolerancji węglowodanów,
  • nadciśnienie tętnicze leczone farmakologicznie.

Ponadto nie jest ona zalecana osobom, które prowadzą intensywny tryb życia i wykonują ciężką pracę fizyczną. Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia detoksu sokowego jest też ciąża oraz karmienie piersią.

Jak przygotować się do detoxu?

Aby zminimalizować ryzyko złego samopoczucia podczas wdrażania detoksu sokowego w życie, należy się odpowiednio przygotować. Pierwszym i najważniejszym zaleceniem jest odpowiednia ilość snu – wypoczęty organizm dużo lepiej znosi drastyczne zmiany żywieniowe i adaptuje się do nich. Ważnym punktem jest również ograniczenie aktywności fizycznej. Dieta sokowa zazwyczaj dostarcza do organizmu niewielką liczbę kalorii, dlatego intensywny wysiłek nie jest wówczas wskazany.

Następnym krokiem podczas przygotowywania się do diety sokowej jest stopniowe \warzywa i owoce. Po kilku dniach należy spróbować wyczyścić lodówkę ze wszelkich pokarmów, które nie są wskazane w jadłospisie. Powinno się natomiast zdobyć artykuły niezbędne do przygotowywania nowego menu oraz takie, których twoje ciało będzie potrzebowało, aby przejść przez proces oczyszczania. Warto zakupić m.in. filtrowaną lub niegazowaną wodę w butelkach, a także herbaty ziołowe.

Co zyskujesz stosując DETOX SOKOWY?

Największą zaletą diety sokowej jest odciążenie układu trawiennego. Soki, dzięki swojej konsystencji, są bardzo szybko trawione, a zawarty w nich błonnik reguluje tempo pasażu jelitowego. Detoks sokowy przyczynia się do wzrostu odporności organizmu oraz poprawienia kondycji skóry, włosów i paznokci, dzięki wysokiej zawartości witamin. 

Stosowanie planu żywieniowego ograniczającego liczbę spożywanych kalorii wpływa na gospodarkę wodną organizmu. Duże spożycie płynnych posiłków sprzyja usuwaniu nadmiaru wody z ciała, a to przekłada się na wizualne efekty i realną utratę wagi w szybkim czasie. Ma to duże znaczenie w kontekście psychologicznym oraz działa jako dodatkowa motywacja do trzymania się diety.

Cechy: oczyszczająca, apetyczna, zdrowa.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Lepsza Dieta - Catering dietetyczny. Projekt i wykonanie: Hedea.pl